metro.cz
Studenti za zachování školy bojovali. | foto: Nela Kýrová

Studenti si vystávkovali záchranu gymnázia. První ročník se otevře

  17:44
Magistrát povolil škole otevřít v září nové ročníky. Studenti pak odvolali stávku.

Nejdříve proti záměru magistrátu postupně zrušit výuku na esteticko - výchovném gymnáziu Evropská jeho studenti protestovali zpěvem koled nebo rockem. A když to nikam nevedlo, rozhodli se vstoupit do ostré stávky. Úsilí se jim vyplatilo, škola dál pokračuje.

Za zachování školy se postavila radní

Do školy sice ve středu studenti přišli, už ne ale do tříd. "Buď jsou v bufetu nebo si vyřizují některé své věci. Výuky se nezúčastňují," popsal Pavel Žďárský, jeden z učitelů gymnázia průběh zahájení studentské stávky. Do ní se rozhodli vstoupit kvůli záměru magistrátu výuku na této škole postupně zrušit, v novém školním roce se už první ročník neměl otevřít. Předtím už studenti za zachování výuky pořádali protestní koncerty. Vyplatilo se. Magistrát otočil, a gymnázium tak v září prvákům otevře.

"V rámci mého osobního přístupu ke koncepci rozvoje školství se domnívám, že krok k eliminaci pokračování tohoto gymnázia by nebyl krok vedený správným směrem. Po schůzce s ředitelem Drtinou jsem zvážila všechny jeho argumenty pro zachování gymnázia a domnívám se, že není relevantní důvod činnost gymnázia utlumit," řekla radní pro školství Helena Chudomelová. Studenti v reakci na to hned stávku ukončili.

Komentáře

zpět na článek