metro.cz
Slon v pražské zoo | foto: ČTK

Nové pavilony přilákaly do zoo davy. Slony vidělo 12 tisíc lidí

  9:09
Nový sloninec a hrošinec přilákal v sobotu do pražské zoo na 12 tisíc lidí, je to až pětkrát víc, než kolik jich přijde v takto chladném počasí do zahrady obvykle. V nových pavilonech za půl miliardy korun vzbudil podle ředitele zoo Miroslava Bobka velký zájem třeba takzvaný sloní trenažér nebo pozorování hrochů pod vodou. V zoo se navíc vylíhli první dva mladí krkavci, traduje se, že to značí brzký příchod jara. V neděli už zájem návštěvníků polevil.

V nových pavilonech bude i dnes návštěvníkům k dispozici pracovník zahrady, který jim přiblíží chod pavilonu a zajímavosti o chovu slonů a hrochů. Takzvané Údolí slonů a pavilon hrochů patří mezi největší komplexy v rámci českých a slovenských zoologických zahrad. Kromě komfortnějších stájí získali sloni třeba vyhřívané bazény a skrytá krmítka, hroši zase mohou využívat velké vnitřní ubikace s proskleným bazénem, venkovní pláž a bazén.

Právě prosklený bazén a pozorování akrobatických podvodních kousků zdánlivě neohrabaných hrochů podle Bobka první návštěvníky velmi nadchly. Děti i dospělí se také mohou povozit na realistické maketě slona, součástí jízdy na trenažéru je i projekce simulující průjezd srílanskou vesnicí.

Studené počasí zoologické zahradě moc nepřeje

Ačkoliv se na otevření pavilonu přišlo podívat enormní množství lidí, obvykle jich prý v takto špatném počasí přijde za den jen zhruba 2500, v zoo doufají v brzký příchod jara. Nasvědčuje tomu prý i vylíhnutí dvou krkavčích mláďat.

Ani přes stále zimní počasí nemá ale zoo nouzi ani o další mláďata. Lidé se mohou přijít podívat třeba na malé slůně, gorilu, orangutana a žirafu. Tento týden se narodilo také hříbě koně Převalského, symbolu pražské zoo.

Komentáře

zpět na článek