metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

Sedmá městská část zahájila obnovu Ortenova náměstí

  16:26
Dlouho plánovanou obnovu Ortenova náměstí v těchto dnech zahájila Praha 7. Rekonstrukce vyjde na téměř 42,2 milionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informoval místostarosta Tomáš Kaštovský. Původní tendr předloni kvůli chybám zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Investici kritizuje opozice.

Zahájení prací zdržel verdikt antimonopolního úřadu, podle kterého byly v zadávací dokumentaci chyby, které mohly podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Městská část proto nechala podklady přepracovat a loni na jaře vypsala zakázku znovu. Opoziční zastupitelé projekt dlouhodobě odmítají jako příliš nákladný.

Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

Vizualizace budoucí podoby Ortenova náměstí

"Rekonstrukce největšího náměstí v Praze 7 byla dlouhodobě připravována s cílem upravit prostor Ortenova náměstí pro příjemné a bezpeční trávení volného času obyvatel i návštěvníků Prahy 7," uvedl místostarosta.

Projekt počítá s úpravou zeleně, instalací závlahového zařízení, opravou chodníků a rekonstrukcí dětského hřiště. Přibudou herní prvky pro děti, ale i lavičky a odpadkové koše. Radnice chce navíc zklidnit rušnou komunikaci před Základní školou T. G. Masaryka a zvýšit počet parkovacích míst. Přibudou tři podzemní velkoobjemové kontejnery na tříděný odpad.

Komentáře

zpět na článek