metro.cz
Parník Vyšehrad letos oslaví 75 let. | foto: PPS

Sezona parníků začíná. V sobotu ji zahájí plavba Vyšehradu

  7:00
Pražské parníky vstupují do nové sezony. Tu 148. letos zahájí plavba Vyšehradu, která se uskuteční tuto sobotu. Vyplouvat se bude ve 14.30 z Rašínova nábřeží.

Právě parník Vyšehrad za několik dní oslaví tři čtvrtě století své existence. Na vodu byl spuštěn před 75 lety, 1. května 1938.  Při příležitosti tohoto významného jubilea pořádá Pražská paroplavební společnost 1. května 2013 slavnostní plavbu parníku Vyšehrad na Slapy a zpět spojenou s výstavou fotografií a dalšími akcemi. V současnosti probíhá řízení směřující k vyhlášení zmíněného plavidla kulturní technickou památkou. "Posádky všech lodí dostanou taktéž nové uniformy vyrobené dle historické tradice,“ říká ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

Připravena je řada novinek

Pražská paroplavební společnost má pro tento rok připravenu řadu novinek. Linkám do zoologické zahrady přibude třetí nástupní místo, kterým se stane přístaviště na Kampě, odkud popluje zdarma přípoj k lince z přístaviště Na Františku.

Pražská paroplavba navázala také spolupráci s Muzeem Karla Zemana. Výsledkem jsou společné programy zahrnující vyhlídkové plavby do Čertovky začínající přímo v muzeu a spojené s jeho prohlídkou. Dalším výsledkem spolupráce je nová podoba jediného českého plavidla poháněného solární energií Elektronema

Komentáře

zpět na článek