metro.cz
V takovémto stánku se mělo prodávat občerstvení. | foto: Cigler Marani Architects

Stánky s buřty stojí dva miliony. Praha jich nakoupí pro jistotu víc

  17:09,  aktualizováno  18.4 17:01
Dva miliony za stánek? Není to předražené? Podle zástupců města je to za moderní stánek z klimatizací tak akorát. Prosklené stánky z dílny Cigler Marani Architects, které chce magistrát nainstalovat na Václavském náměstí, najdeme zřejmě i na jiných místech metropole.

"Cena byla stanovena jako maximální s tím, že byla spočítána jako průměr všech stánků. Stánek s občerstvení je dražší než například stánek novinový. Jedním z hlavních kritérií výběrového řízení je cenová nabídka," sdělila deníku Metro radní Alexandra Udženija. 

Podle starosty Prahy 1 je ale spíše než cena otázkou, nakolik budou nové stánky praktické a v čem jsou lepší než ty současné. "Ty nejdražší, modernizované stánky se vzduchotechnikou stály i dříve dva miliony korun," říká Oldřich Lomecký. Opoziční zastupitel František Adámek říká, že jde o to, aby nové stánky korespondovaly s budoucí podobou Václaváku. "Abychom nepostavili něco, co se za dva roky zase bude muset bourat," říká Adámek.

Jak to bude se stánky?

Stánky budou ve finále levnější, říká radní Alexandra Udženija.

radní Aleksandra Udženija

Město vypíše tendr v hodnotě 44 milionů. Kolik těch stánků tedy bude?
Rada schválila záměr veřejné zakázky na 22  stánků. V první fázi zakázky půjde o šest stánků v horní části Václavského náměstí, šest stánků bude po revitalizaci ve spodní části náměstí. Deset stánků se může doobjednat v případě potřeby. Pokud se osvědčí, můžeme je využít i v jiné lokalitě. Zároveň musíme mít rychlé řešení v případě jejich vážného poškození.

Cena za stánek tedy vychází na dva miliony korun...
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký vám už dříve potvrdil, že ty moderní stánky stojí kolem dvou milionů korun. Tato cena byla stanovena v záměru jako cena maximální, která se nesmí překročit. Vítězem zakázky se stane dodavatel, který předloží ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Nepleťme si cenu uvedenou v záměru s cenou finální, která se tedy  bude teprve  soutěžit. Ta je stanovena za kompletně vybavený stánek z ocelové konstrukce, skleněných profilů včetně elektroinstalací, vodovodu a všech spotřebičů.

Co si myslíte o nových stáncích na Václavském náměstí?

celkem hlasů: 702

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 úterý 23. dubna 2013. Anketa je uzavřena.

Myslím, že jsou předražené 393
Jsou velmi vkusné, líbí se mi 122
Nelíbí se mi, do centra se nehodí 103
Je mi jedno, jaké stánky tam budou stát 84

Komentáře

zpět na článek