metro.cz
Odtah auta (ilustrační foto) | foto: Metro.cz - Jan David

Pozor, čístí se ulice! Za nadzvihnutí auta zaplatíte třináct stovek

  11:41
Neparkovat mezi osmou a patnáctou hodinou, probíhá blokové čištění. Se zákazovými značkami se od začátku tohoto měsíce setkáváme v celé Praze. Pokud patříte mezi řidiče a nechcete vyhodit třináct set korun z okna, raději včas přeparkujte.

Těch, kteří svůj automobil v určitý den včas nepřeparkují jinam, je ale minimum. Správa služeb hlavního města Prahy od začátku dubna vyjížděla jen k dvanácti případům. Vozidla zapomětlivým řidičům na odtahová parkoviště nezmizela, ale musejí zaplatit za takzvaný technický úkon.

"Technickým úkonem se rozumí odtah, kdy je vozidlo dočasně umístěno na odtahový vůz, jeho poodjetí na vhodné místo a následné vrácení zpět po odpadnutí důvodů, na základě kterých bylo vozidlo odtaženo," vysvětluje mluvčí správy Petra Janatová. Tak se to dělá proto, že prý není možné vrátit auta po úklidu z odtahových parkovišť zpět na stejné místo, jak o tom před dvěma lety rozhodl Nejvyšší správní soud.

Za "technický úkon" ale řidiči přesto zaplatí: místo dřívějších 920 korun je to od dubna třináct stovek. Podle mluvčího Technické správy komunikací bude blokové čištění probíhat až do října a lidé se mohou na webu TSK-Praha.cz zjistit přesný termín úklidu v jejich ulici. "Denně se vyčistí sedm až osm bloků, to jsou desítky ulic," říká Tomáš Mrázek.

Komentáře

zpět na článek