metro.cz
Popeláři (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Konec velké jízdy. Popeláři v centru musí za vozem běhat

  15:34
Stupačky na některých popelářských vozech jsou teď zapovězené. Prý kvůli bezpečnosti. "Nechceme běhat," stěžují si ale popeláři.

Malí kluci vždycky koukali na popeláře, jak naskakují na popojíždějící náklaďák svážející odpad. Jenže na některých vozech jsou teď stupačky zamknuté a nedají se použít. Prý je to kvůli bezpečnosti. "Jenže my se teď pěkně naběháme za vozem," říkal rozčíleně pražský popelář, který si přišel stěžovat do redakce deníku Metro. Podle něj opatření zatím platí jen u vozů jezdících na plyn. Zároveň nechtěl zveřejnit své jméno, aby neměl v práci problémy.

Podle mluvčího Pražské správy služeb Juliána Záhorovského jde o zkušební provoz na vozech v centru Prahy, kde se stupačky z bezpečnostních důvodů nesmějí používat. "Tyto vozidla se pohybují i v centru města ve večerních hodinách. Stává se nám, že veselí turisté se chtějí povozit a hrozí tak úraz," sdělil deníku Metro Záhorovský. "Nic není definitivní, je to jen pokus," dodal. Jak dlouho "pokus" potrvá, není jisté. Kromě svalů na rukou by ale měli popeláři pro jistotu začít protahovat i nohy.

Komentáře

zpět na článek