metro.cz
Smetanovo nábřeží | foto: ŠJů, Wikimedia Commons

Řidiči ostrouhají. Smetanovo nábřeží bude v létě patřit cyklistům

  12:52
Na šest víkendů se uzavře Smetanovo nábřeží. Úsek od Karlova mostu po most Legií bude patřit pěším a cyklistům. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Uzavírka byla původně plánovaná už na začátek léta, rada se ale nedokázala včas dohodnout na technickém řešení. Termín se proto posunul.

Uzavírky pro automobilovou dopravu se uskuteční v době zhruba od poloviny srpna do poloviny října. "Konkrétní termíny stanoví magistrát po dohodě s organizátory dalších akcí, které se mají v tutéž dobu na nábřeží konat," řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Chystá se řada akcí

Na zklidnění a oživení atraktivní lokality s výhledem na Pražský hrad a Petřín se budou podílet členové iniciativy Auto*Mat. Plánují pořádání kulturních akcí. Už dříve v místech organizovali festival Zažít město jinak. Podle Auto*Mat se na nábřeží ve všední dny pohybuje přes 100 tisíc lidí, z toho asi třetina v automobilech.

Náklady na organizaci akcí, zajištění dopravního značení nebo odvoz odpadků měly původně překročit milion korun. Praha se ale nakonec na zajištění některých prací dohodla s Pražskými službami, takže se rozpočet bude pohybovat kolem 500 tisíc korun.

Komentáře

zpět na článek