metro.cz
Slepá cyklostezka | foto: Jan Rychlý

Praha konečně dostaví nájezdy na nepoužívanou lávku pro cyklisty

  11:19
Praha konečně dostaví nájezdové rampy na cyklostezku pod jižní částí Pražského okruhu. Lávku přes Vltavu dokončenou před několika lety nemohou cyklisti a chodci právě kvůli chybějícím nájezdům používat. Rada města se na svém posledním jednání shodla, že na dostavbu uvolní téměř osm milionů.

Technická správa komunikací, která je správcem lávky, vypsala výběrové řízení na zhotovitele stavby. Zakázka vyjde na 23 milionů korun. Praha má vyjednanou státní dotaci. Práce by tak mohly být dokončeny ještě v letošním roce.

Lávka přes Vltavu vznikla při výstavbě jižní části vnějšího okruhu, který byl otevřen v roce 2010. Její vybudování stálo desítky milionů korun. Praha se ale teprve loni dohodla se soukromými vlastníky na odkupu pozemků potřebných pro stavbu nájezdů.

Na stavbu nájezdových ramp už je vydáno stavební povolení. Rampy budou tvořit ocelové konstrukce se dvěma hlavními nosníky. Délka ocelové konstrukce rampy na lahovické straně bude 100 metrů, na komořanské pak 150 metrů. Ocelové konstrukce povedou k zavěšené lávce a budou navazovat na cyklostezku.

Komentáře

zpět na článek