metro.cz
V zoo se narodilo mládě lachtana. | foto: Zoo Praha

Pražská zoo má další přírůstek. Malý lachtan se narodil v noci

  13:01
Lachtaní samice Abeba porodila včera v noci své druhé mládě. Pozorovat ho zatím bude možné jen na speciální televizi. "Lachtaní mládě se narodilo v noci, když chovatelé přišli ráno do práce, nalezli už Abebu, jak se o potomka příkladně stará. Naši velkou radost umocnilo to, že jde o samičku," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Porod proběhl bez komplikací, malá samička pravidelně pije mateřské mléko a v den porodu vážila 1300 gramů. Abeba porodila přímo na pláži venkovní expozice, chovatelé pak ji i mládě okamžitě přesunuli do zázemí. Lachtani jihoafričtí se rodí se smáčivou srstí a zhruba dva až tři měsíce nemohou do vody.

Než se mládě i s matkou vypraví do venkovní expozice, budou návštěvníci moci obě sledovat v přímém přenosu ze zázemí. Televizi přenášející dění v odchovném boxu naleznou zájemci od soboty ve vzdělávacím centru u hlavního vchodu.

V expozici mohou návštěvníci nadále sledovat ostatní lachtany - samce Melouna, staršího bratra novorozené samice Berta a samice Julinku a Báru.

Komentáře

zpět na článek