metro.cz
Člen komise hlavního města pro odstraňování následků povodně Jiří Vávra (vpravo) a starosta Prahy 7 Marek Ječmének obhlížejí škody po povodních. | foto: ČTK

Na odstranění škod po povodních dostala Praha od státu 50 milionů korun

  16:35
Radní hlavního města na svém dnešním mimořádném jednání přijali státní dotaci 50 milionů korun na likvidaci povodňových škod. Přijetí peněz oznámila na jednání magistrátního finančního výboru zástupkyně ředitele magistrátu Zdena Javornická.

"Dnes jsme radou hlavního města Prahy přijali 50 milionů korun, které již byly na nás účet odeslány a na našem účtu se již dokonce vyskytují," řekla na jednání výboru Javornická. Vláda již v prvních dnech povodně uvolnila pro postižená města a obce 300 milionů korun. Praha z tohoto balíku původně žádala 100 milionů, tolik jí ale stát nedal.

Další peníze chce Praha získat na dotacích

Město v současné době rovněž projednává možnosti dotací z ministerstev a státních fondů. Městské části, magistrátní odbory a organizace dostaly za úkol zpracovat k žádostem podklady. Stejně tak začala Praha vytvářet tabulky nutné pro získání peněz na obnovu poškozeného majetku.

"Finalizují se práce na získání peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury, škody na komunikacích ve správě Technické správy komunikací vykazují škody 230 milionů korun," řekla členům finančního výboru Javornická.

Povodeň napáchala škody za 300 milionů

  • Škody v městských částech během letošních záplav se odhadují na více než 300 milionů korun.
  • Radnice dostaly za úkol škody vyčíslit a poslat magistrátu, dosud to neudělaly Praha 4 a 8.
  • Povodeň začala Prahu ničit první červnový víkend.
  • Vltava zaplavila Modřany, Zbraslav, Lahovice a Lahovičky, na severu Prahy potom část Troji a Císařského ostrova, voda zakryla i více než šest desítek komunikací.
  • Potíže nadělaly i menší toky, zejména potoky Botič, Rokytka a Šárecký potok.

Komentáře

zpět na článek