metro.cz

Dalších 13 fotografií v galerii
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci. | foto: Praha.eu

Ortenovo náměstí se opravuje. Pomalu, stěžují si obyvatelé Holešovic

  11:21
Lidé z Holešovic si stěžují na opravu Ortenova náměstí. Ta podle nich již delší dobu stojí a nic se zde neděje. Radnice sedmé městské části tvrdí, že práce na nové podobě náměstí zbrzdily povodně. Nyní již opět rekonstrukce pokračuje podle plánu.

Jak pokračuje proměna Ortenova náměstí? Někteří obyvatelé Prahy 7 se zlobí, že příliš pomalu. "Rekonstrukce Ortenova náměstí je výsměch radnice Prahy 7 obyvatelům Holešovic. A vůbec se nejedná o poslední dny, kdy je radnice možná zaneprázdněná povodněmi. Na místě se už měsíc nic neděje," popisuje situaci čtenářka Jana Šimonková.

Stavba byla zastavena jen kvůli povodním, tvrdí radnice

Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.
Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.

Vedení radnice tvrdí, že stavba byla pozastavena pouze v době povodní.  "Z tohoto důvodu byly od 3. do 12. června práce přerušeny. Toto přerušení by však nemělo mít významný vliv na termín dokončení stavby," vysvětluje mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš.

Nové podoby náměstí se lidé dočkají ještě v průběhu letošního roku. Za 42,2 milionů korun bude v parku umístěno nové veřejné osvětlení a kanalizace, vysazena bude nová zeleň a upraveny záhony. Ty získají mimo jiné zcela nový závlahový systém. Zpevněny budou chodníky, na kterých se objeví nové lavičky, odpadkové koše a další mobiliář.

Přibude parkovacích míst

Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.

Na náměstí budou nově umístěna dvě stanoviště se třemi podzemními kontejnery na tříděný odpad. Také dětské hřiště bude pro své malé návštěvníky atraktivnější. Před Základní školou T.G. Masaryka radnice zklidní dopravu, dopřeje více místa cyklistů a nabídne řidičům více parkovacích míst.

Jak probíhá proměna Ortenova náměstí

  • Odvezeny byly volně stojící lavičky a odstraněna nevyhovující zeleň. 
  • Ve východní části parku vedle základní školy je provedena příprava na položení povrchu chodníků, položeny jsou rozvody vody a kanalizace k fontáně. 
  • Dále byly provedeny rozvody elektřiny k veřejnému osvětlení, objednána tělesa veřejného osvětlení pro celý park a podzemní kontejnery na tříděný odpad, instalován je samozavlažovací systém pro zeleň.
  • Zahájila se pokládka zámkové dlažby v západní části, jejíž dokončení bude provedeno po uložení podzemních kontejneru na tříděný odpad.
  • V následujícím období proběhne úprava a dosadba zeleně, pokládka povrchu chodníků, rekonstrukce dětského hřiště, osazení odpadkových košů a laviček, vybudování parkovacího zálivu, osazení fontány a sochy Garden Butterfly.

Komentáře

zpět na článek