metro.cz

Dalších 8 fotografií v galerii
Následky výbuchu v Divadelní ulici | foto: Aleš Náhlý

V Divadelní se pracuje pomalu. Doprava se sem vrátí začátkem září

  16:59
V Divadelní ulici, kde koncem dubna vybuchl plyn, se stále pracuje. Do ulice zatím nikdo nesmí. Společnost Metrostav z poškozeného domu pomalu odnáší památný majetek. Řidiči ulicí jen tak neprojedou.

Divadelní ulice v centru Prahy zůstává pro řidiče stále uzavřena. V budově se stále pracuje. "Vynášíme nadále z budovy různé věci. Práce probíhají pomalu, protože dovnitř můžeme pouze se statikem. Jde navíc o památku, takže veškeré dveře, okna a dalí věci se nesmí vyhodit," popisuje mluvčí společnosti Metrostav František Polák.

Kriminalisté výbuch dále vyšetřují

9. května 2013

Co bude s budovou dál, zatím není jasné. "Nyní pokračuje práce statika, který zpracuje příslušnou dokumentaci a předloží ke schválení místně příslušnému stavebnímu úřadu. Teprve pak bude jasné jakým způsoben bude objekt opraven," vysvětluje Richard Klíma, mluvčí společnosti Řízení letového provozu, které budova patří.

Zda někdo nese vinu na výbuchu v Divadelní, zatím kriminalisté neví. "V současné době pokračuje vyšetřování," sdělila Metru policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že zatím není jisté, kdy bude vyšetřování u konce.

Auta do ulice nesmí

Nová scéna po výbuchu nedalekého domu
Nad budovou Národního divadla stoupá hustý černý dým.

Ulice nadále zůstává uzavřená pro automobilovou dopravu. "Předpoklad zprovoznění pro osobní dopravu je začátek září 2013," říká referentka pro styk veřejnosti Prahy 1 Michaela Madejová.

Komentáře

zpět na článek