metro.cz
Plynová trouba (ilustrační foto) | foto: SXC

Plynárny obnovily poslední dodávky plynu, které zastavila povodeň

  13:42
Společnost Pražská plynárenská dnes ukončila v metropoli stav nouze, který vyhlásila na počátku červnových povodní. Poslední dvě oblasti, kde nouzový stav trval, byly okolí Libeňského ostrova v Praze 8 a oblast kolem Holešovického přístavu v Praze 7.

Stav nouze může distribuční společnost vyhlásit ze zákona v případě živelních neštěstí, havárií, teroristického činu nebo dlouhodobého nedostatku zdrojů plynu, tedy v případech, kdy z objektivních důvodů musí odběratelům přerušit dodávky plynu. Většina pražských odběratelů postižených záplavami měla obnovené dodávky plynu a elektřiny už v polovině června.

V době kulminace Vltavy odpojila Pražská plynárenská asi 450 odběrných míst, současně nefungovalo asi 80 trafostanic. Plyn byl odpojen delší dobu například v oblasti Zbraslavi a Radotína nebo v části Libně.

Pražská plynárenská předběžně odhaduje škody na svém distribučním zařízení na desítky milionů korun. Přesnou výši škod ale bude podle mluvčího firmy Miroslava Vránka možné vyčíslit až za několik měsíců.

Komentáře

zpět na článek