metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Primátor sedl na kolo. | foto: MHMP

Primátor sedl na kolo a vyrazil na Hlavák. Chce cyklopruh na magistrále

  16:52
Primátor hlavního města Tomáš Hudeček to včera pořádně rozjel. Na autobusové zastávce Brumlova na území čtvrté městské části si na hlavu nasadil moderní cyklistickou helmu s kšiltem, nasedl na své kolo a těsně před polednem se pořádně opřel do šlapek.

Stejně jako řadu komiksových superhrdinů, také primátora na cestě doprovázel "parťák" - poradce Ondřej Boháč. Spolu se od zmíněné zastávky vydali ulicí Vyskočilova směrem k Hlavnímu nádraží vstříc nepohodlné cestě, která skýtá pro cyklisty řadu nebezpečí. Právě na ta chtěl primátor svou včerejší jízdou upozornit. Zároveň svým malým happeningem představil svou úvahu o o možném přidání cyklistického pruhu na Severojižní magistrálu, která je v současné době pro kolaře nevlídná.

To by však znamenalo zúžení pruhů pro automobily, což by se nemuselo zamlouvat řidičům, kteří si dlouhodobě stěžují na provoz na frekventované ulici. Přestože zatím není v dohlednu žádný konkrétní projekt, primátor by si dovedl představit, že by cyklopruhy vedly z Pankráce přes Hlávkův most až na Prahu 7.

Komentáře

zpět na článek