metro.cz
Zažijte město jinak | foto: ZMJ - Anna Šolcová

Sousedská slavnost Zažít město jinak se letos rozšíří na 34 míst

  11:15
Sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak se letos v Praze rozšíří na 34 míst. Podle Terezy Vohryzkové ze sdružení Auto*Mat, které akci zastřešuje, se letos se svým programem přidají i okrajové čtvrti, datum bylo stanoveno na sobotu 21. září. O týden dřív se také uskuteční velká podzimní cyklojízda.

Akce se letos koná poosmé, loni připravili program pro místní komunitu lidé z více než dvacítky čtvrtí. "Teď se nám přihlásilo i docela hodně okrajových čtvrtí jako Bohnice, Ládví, kde naopak třeba ti lidé spíš jsou takoví roztříštění a teprve si hledají, s kým by se tam mohli propojit, co by tam mohli dělat," dodala Vohryzková.

Program si připravují sami místní, může se jednat o vystoupení kapel či místních spolků, cvičení se Sokoly, jógu v parku, společné pletení nebo táborák. Akce původně vyšla z celosvětového dne bez aut, později se rozšířila v celkové oživování veřejného prostoru.

Loni se do akce zapojilo 10 tisíc lidí

"Po celé Praze se ukázalo že myšlenku toho oživování a kultivace svého okolí má spoustu lidí a jsou do toho nadšení a chtějí se do toho pustit," vysvětlila Vohryzková s tím, že jen loni se podle odhadů zapojilo na 10 tisíc lidí a letos čekají ještě více návštěvníků.

Komentáře

zpět na článek