metro.cz

Další 4 fotografie v galerii
Vyvrácené stromy uzavřely cyklostezky. | foto: Pavlína Hromadoví

Cyklostezka v Radotíně bude zavřena tři týdny, v Podolí do pátku

  15:57
Cyklostezka podél Berounky v Praze 16 bude zavřena kvůli popadaným stromům ještě zhruba tři týdny. Uzavřena zůstává do pátku i cyklotrasa A2 u Vltavy v Praze 4. Důvodem je odstraňování popadaných stromů. informovali o tom Dagmar Součková Mikolášková z radnice Prahy 16 a mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Povodí Vltavy začalo na Břehu Berounky na cyklotrase mezi radotínskou lávkou a Černošicemi odstraňovat popadané stromy a polámané větve ve středu 7. srpna ráno. "Práce potrvají přibližně tři týdny. Proto je nutné využívat objízdných tras a odbočit je možné u radotínské lávky do ulice Loučanská a pokračovat ulicí K Lázním," řekla Součková Mikolášková s tím, že nezodpovědní cyklisté i chodci ignorují zákaz vstupu. "Žádáme občany, aby respektovali zákaz vstupu. Hrozí pád větví," uvedla.

Stejnou zkušenost jako v Radotíně mají na radnici Prahy 4. Tady je od úterý uzavřen úsek cyklotrasy A2 mezi ulicemi U Kempinku a Lodnická, a to kvůli rozsáhlé devastaci zeleně. Z obou stran jsou mobilní zábrany a zákaz vjezdu a vstupu. "Přestože tam lidé neustále vstupují. Zaměstnanci firmy, která stromy odstraňuje, si stěžovali, že si lidé stoupnou pod nalomený strom a začnou si jej fotit. Na cyklostezku chodí dokonce i maminky s kočárky," řekl Bigas. Praha 4 proto požádala městskou policii, aby uzavřený úsek kontrolovala.

Radnice předpokládá, že cyklostezku opět otevře v pátek po vyhodnocení stavu dřevin arboristou. "Stav stromů ale budeme nadále monitorovat," dodal starosta Pavel Caldr.

Komentáře

zpět na článek