metro.cz
Letošní povodně Prahu nijak nešetřily | foto: Praha.eu

Povodně v Praze napáchaly škody za 4 miliardy. Státu se to zdá moc

  14:29
Podle premiéra Rusnoka jdou škody maximálně do stovek milionů. Upřesnit a pak se můžeme bavit o tom, kolik Praha dostane za škody, které povodně napáchaly na jejím majetku. Takový je výsledek jednání vlády.

Peníze od státu město mohlo dostat už dříve, materiál ale zablokovalo ministerstvo financí. "Ministerstva zemědělství a životního prostředí disponovala rozdílnými údaji o výši škod oproti údajům, které podle zákona o státní pomoci při obnově území poskytlo hlavní město Praha," vysvětlil zdržení Marek Ženkl z ministerstva pro místní rozvoj.

Z tohoto resortu by město mohlo získat na obnovu zhruba 366 milionů. Magistrát ale škody vyčíslil na 3,8 miliardy, to však zahrnuje i majetek jiných vlastníků, na které se dotace ministerstva nevztahují. "Pokud jde o Prahu, tam to usnesení ukládá panu ministru pro místní rozvoj spolu s ministrem financí a případně dalšími přesně vyčíslit škody, které mají být uhrazeny v rámci těchto programů," uvedl premiér Jiří Rusnok. Tato specifikace dosud nebyla přesně dokončená a výše škod podle premiéra dosahuje desítek maximálně stovek milionů korun.

Komentáře

zpět na článek