metro.cz
Školka (ilustrační foto) | foto: freeimages

V areálu Výstaviště by mohla vyrůst nová mateřská škola

  13:40
Praha 7 by chtěla nedostatek volných míst ve školkách řešit výstavbou nové budovy v areálu Výstaviště. Požádá proto zřejmě o svěření pozemku, který vlastní hlavní město. Oznámil to dnes místostarosta Daniel Štěpán z ČSSD. Záměrem se bude zabývat rada.

Městská část podle Štěpána zvažuje žádost o pozemek s výměrou skoro 4000 metrů čtverečních, kde v minulosti stál výstavní pavilon Expo 58. Podle katastru nemovitostí jde o plochu sousedící přímo se Stromovkou nedaleko železniční trati. Praha 7 by na místě nechala postavit úspornou montovanou školku.

Další školka je potřeba

V loňském roce vznikla nová třída v Mateřské škole Letohradská a tři přípravné třídy v základních školách. Přistavuje se Mateřská škola Kostelní, kde budou od příštího roku k dispozici dvě nové třídy pro 56 dětí. "Díky těmto opatřením se nám každoročně daří pokrývat i zájem většiny rodičů dětí starších tří let," řekl Štěpán. "Jsme si však dobře vědomi toho, že zde zůstávají děti, které dosáhnou věku tří let a do školek se již nedostanou," doplnil.

Řešením by tak podle něj mohla být stavba nové školy. Radnice nyní ale prý nemá vhodný pozemek. Jak se k nápadu postaví vedení magistrátu, není zatím jasné. Nedávno se po měsících vyjednávání podařilo ukončit u Výstaviště, které je památkově chráněno, dlouhodobé nájemní vztahy. Nyní Praha zvažuje, co s rozsáhlým a chátrajícím areálem dál.

Komentáře

zpět na článek