metro.cz
Werichova vila | foto: Metro

Praha 1 vypíše nové výběrové řízení na spravování Werichovy vily

  15:14
Zastupitelé Prahy 1 odmítli uzavřít připravenou smlouvu o spolupráci s Nadací Jana a Medy Mládkových na spravování Werichovy vily. Radnice vypíše nové výběrové řízení. Zastupitelstvo o tom jednohlasně rozhodlo na dnešním jednání. Zástupci nadace s rozhodnutím souhlasí a do nového výběrového řízení se chtějí přihlásit. Účastnit se ho chtějí i další organizace, například Post Bellum nebo HAF studio. Osud Werichovy vily Praha 1 řeší již více než deset let.

Nadace chtěla ve vile zřídit kulturně-společenské centrum a muzeum Jana Wericha a Jiřího Voskovce, nebo archiv a knihovnu Jana a Medy Mládkových. Dnešní rozhodnutí tak opět oddálilo řešení, co se s Werichovou vilou stane. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký řekl, že bez ohledu na uzavření či neuzavření smlouvy začne radnice do konce roku s opravou vily.

V dubnu 2008 Praha 1 rozhodla, že vilu získá na 40 let Nadace Jana a Medy Mládkových za jednorázové nájemné 23,8 milionu korun a dále za symbolickou korunu denně. Nadace měla vilu na své náklady opravit.

Nové vedení radnice se po volbách v roce 2010 rozhodlo smlouvu nepodpořit a vilu opravit na vlastní náklady. Podle Lomeckého oprava vily začne bez ohledu na výsledek současných jednání pravděpodobně na začátku roku ve stejnou chvíli, kdy začnou úpravy celého parku Kampa.

Komentáře

zpět na článek