metro.cz
Nedávno prošlo rekonstrukcí i nádraží v Holešovicích. (ilustrační foto) | foto: Bruno Jurášek

V Hostivaři budou vlaky od roku 2016 zastavovat na novém nádraží

  12:36,  aktualizováno  14:06
Hostivař se dočká nového nádraží za téměř miliardu korun. V kolejišti mají pro cestující vzniknout dva nové nástupní ostrůvky, které propojí podchod, u jehož paty vznikne nová výpravní budova s pokladnami, čekárnou a toaletami. Rekonstruována má být i stávající budova nádraží z roku 1905, která už ale původnímu účelu sloužit nebude a hledá se pro ni nové využití.

Stavba je součástí modernizace pražského železničního uzlu, který propojuje pražské hlavní nádraží na čtvrtý železniční koridor vedoucí přes České Budějovice do Rakouska. Práce na rekonstrukci hostivařského nádraží chce SŽDC zahájit začátkem příštího roku s tím, že by měly být dokončeny v roce 2016.

Na první stavbu podle plánů SŽDC naváže druhý projekt, v jehož rámci bude modernizováno spojení ve směru na hlavní nádraží až k vinohradskému tunelu, který počítá například se zrušením málo využívané strašnické zastávky a vznikem dvou nových zastávek Eden a Zahradní Město. Rozpočet celého napojení Prahy na čtvrtý železniční koridor by měl podle původního odhadu vyjít na 6,3 miliardy korun.

Komentáře

zpět na článek