metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Návrh na kostel Krista Spasitele na Barrandově

Na Barrandově vyroste nový kostel. Nabídne bohoslužby i čaj

  14:23
Obyvatelé Barrandova se dočkají nového kostela a také komunitního centra. V tom vznikne mimo jiné kavárna a čajovna. Projekt schválila rada páté městské části.

Až 220 lidí usedne do lavic v novém kostele na Barrandově. Jeho výstavba začne v průběhu příštího roku. Potvrdila to rada městské části Prahy 5. "Vítáme občanům prospěšné stavby v naší městské části," říká k projektu starosta Prahy 5 Miroslav Zelený.

Součástí komunitního centra bude také čajovna

Návrh na kostel Krista Spasitele na Barrandově
Návrh na kostel Krista Spasitele na Barrandově

Kostel Krista Spasitele s komunitním centrem vznikne podle návrhu architektů Jakuba Žišky a Pavla Šmelhause. Celá stavba by podle dosavadních plánů měla být dokončena na přelomu let 2016 a 2017. Konkrétní datum zatím není stanoveno.

Komunitní centrum, které v rámci projektu vznikne, by mělo v budoucnu sloužit nejen věřícím, ale všem obyvatelům sídliště. Vznikne v něm multifunkční sál pro zhruba 80 lidí. "Budou se zde konat přednášky, oslavy, plesy, koncerty i další kulturní akce," popisuje mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora s tím, že se počítá i s třemi klubovnami, kavárnou a čajovnou.

Komentáře

zpět na článek