metro.cz
Garáže mezi Janského a Klausovou | foto: Deltaplan

Parkování na Velké Ohradě. Stovka míst stála 54 milionů korun

  17:34
Vysokou cenu nového parkovacího domu na Velké Ohradě ospravedlňuje skutečnost, že je volně přístupné všem. Obyvatelům sídliště i jeho návštěvníkům.

Věčné problémy s nedostatkem parkovacích míst na Velké Ohradě se Praha 13 rozhodla řešit stavbou parkovacího domu. Dobrý úmysl radnice ale někteří obyvatelé kritizovali. Poukazovali totiž na příliš vysokou cenu stavby. Původní odhad kolem padesáti milionů korun za 99 míst - kdy místo pro jeden vůz stálo půl milionu korun - se po dostavbě parkoviště liší jen nepatrně.

"Celková cena stavebních prací byla 54 milionů korun. Vzhledem ke svažitému terénu v této oblasti bylo poměrně složité zakládání stavby, muselo dojít  k odvodnění svahu, přeložení sítí, výstavbě opěrných zdí a nájezdové rampy," říká mluvčí radnice Samuel Truschka. Dobrou zprávou je, že nedávno zprovozněné parkoviště je volně přístupné i návštěvníkům sídliště. "Pomůže ale zejména obyvatelům jižní části Velké Ohrady, kde parkovací místa nejvíce chyběla. Zlepší se také průjezdnosti okružní ulice Janského," dodává mluvčí.

Kde to je

Parkovací terasy vznikly ve svahu mezi ulicemi Janského a Klausova na Velké Ohradě.

  • Stavba probíhala od února do září, na dvou terasách je celkem 99 míst pro auta.
  • Přístup pro chodce je buď po schodišti či po rampách.
  • Okolí parkoviště se ještě osadí zelení.

Komentáře

zpět na článek