metro.cz

Zavražděná žena z Vltavy byla blonďatá. Potvrdilo to ochlupení

  7:41
Kriminalisté na základě odborných expertiz upřesnili popis ženy, jejíž části těla našli v první polovině října u Vltavy. Zavražděná měla na tříslech zbytky ochlupení světlé barvy a na stehnech strie, což muže svědčit o velkém úbytku váhy. Části těla byly do vody pravděpodobně vhozeny ve stejnou dobu. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Hana Jeřábková.
Tělo někdo hodil do Vltavy blízko Strakonické ulice. | foto: TSK

Na pravé ruce a noze měla zavražděná krátce rovně střižené nehty. "Z prstů pravé ruky kriminalisté zajistili daktyloskopické otisky, které ale nepotvrdily shodu s otisky zavedenými v systému policie," doplnila mluvčí. Detektivové už znají pravděpodobné místo, kde byly části lidského těla vhozeny do Vltavy. "Bylo to zhruba u křížení ulic Zbraslavská a Strakonická, s největší pravděpodobností na úrovni veslařského klubu," uvedla Jeřábková.

Policie uvedla, že žena byla světlé pleti, ve věku 20 až 40 let, střední postavy a vysoká asi 169 až 175 centimetrů. Na pravé straně podbřišku měla jizvu po operaci slepého střeva. Dalším poznávacím znamením by mohlo být to, že žena měla v pupíku náušnici - takzvaný piercing a velikost nohy číslo 41. Na nalezených částech těla nebylo tetování.

Tělo se necházelo postupně

  • První část těla - nohu - objevil ve středu 9. října trenér z veslařského klubu u Strakonické ulice. Ve čtvrtek po poledni byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla.
  • Vpodvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s jinou částí lidského těla. V pátek 11. října přibyly v okolí Barrandovského mostu další tři nálezy. Sedmou část těla, lidskou nohu, policisté našli 26. října nedaleko Barrandovského mostu. Potvrdit to ale musí soudní pitva.
  • Obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety a dodnes u něj není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se podobně jako v aktuální kauze našly zabalené v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka.
Autor: ČTK
zpět na článek