metro.cz
Nuselský most čeká oprava. | foto: Google Street View

U nájezdu na Nuselský most nad stanicí metra Vyšehrad vznikne cyklotrasa

  16:50
Předmostí Nuselského mostu u stanice metra C Vyšehrad by se mohlo stát přehlednější pro cyklisty. Technická správa komunikací vypracovává projekt, podle kterého by se na místě mohly objevit značky či pruhy pro cyklisty. Uvedla to zastupitelka a předsedkyně komise pro cyklistickou dopravu Monika Krobová Hášová.

Zatímco na vinohradském předmostí je vyznačena cyklostezka, na opačném konci vyjedou cyklisté na chodník, který není nijak označen. Komise pro cyklodopravu chybějící značení řešila již na svém říjnovém jednání. "Usnesla se, že vyzve TSK, aby vypracovala projekt, který by tento problém řešil," uvedla na výboru Hášová.

TSK připravila soubor opatření, mezi kterými bylo i rozšíření chodníku v ulici Na Vítězné pláni. "S tím ale nesouhlasila Praha 4, proto studii musíme přepracovat," řekl mluvčí TSK Tomáš Mrázek. Kdy by měl být projekt hotov, v současné chvíli není jasné.

Po Nuselském mostě vede cyklotrasa označená jako A41, kde cyklisté jezdí po méně frekventovaných chodnících. Po mostě podle statistik projede v zimních měsících zhruba 1200 až 1700 cyklistů, v letních měsících to je ve směru do centra zhruba 6000 až 7000 cyklistů, v opačném směru je to o tisícovku méně.

Komentáře

zpět na článek