metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Lavičky ve stanici metra Kobylisy. | foto: Lukáš Pokorný

Lavičky v metru studí a stárnou. Cestujícím se lépe sedí na dřevěných

  8:00
Z jedněch mrzne zadek, druhé jsou polepené. Jaké lavičky chtějí cestující v metru na nástupištích? Čtenáři na toto téma diskutovali. Většině se lépe sedí na dřevě.

Starší stanice mají na nástupištích dřevěnné lavičky, novější plechové. Právě na ty si budou cestující příští rok sedat také ve stanici Národní třída a na prodloužené trase metra linky A na Motol. To se ale nelíbí některým cestujícím. "Rozhodně bych se přimlouval, za bytelné dřevěné lavičky, které jsou účelné a působí esteticky hezky. Plechové lavičky v metru docela studí, zvláště, když je v tunelu průvan,“ píše čtenář Jan Rataj.

Podobný názor mají i další cestující. "Kovové sedačky jsou příjemné k sezení, jen když je venku teplé letní počasí. Mně osobně nevadí, když jsou dřevěné lavičky poškrábané, hlavně když si mohu sednout,“ dodává čtenářka Hana Jarošová. Některým se naopak líbí vzhled nového typu lavci. „Hodí se k novému stylu stanic,“ píše Jana Strnadová.

Co říkají cestující na lavičky

Čtenáři Metra píší, jaké lavičky jim na nástupištích vyhovují.

Alena Břízová: Plechové lavičky jsou k ničemu a jen zabírají místo. Sedět na plechu v zimě se nedá, tudíž pozbývají funkčnosti. Mají-li plnit nějaké jiné využití, neměly by nést označení lavičky, ale třeba překážedlo, odkladiště. Zkuste vypsat soutěž o jejich nový název. Snad se brzo najde nějaký vandal i pro ně. I tak už jsou zprohýbané.

Eva Břízová: Jen tam proboha nedávejte kovové lavice, to ať tam nejsou raději žádné. Jsou studené a zdraví bych řekla neprospívají. Když můžou být odpadkové koše za 90 tisíc, tak proč by tam nemohly být lavice se dřevem nebo něčím co nestudí. Nevím, kdo vymyslel takovou ptákovinu - kovové lavice. No asi pravděpodobně někdo, kdo MHD nejezdí.

Helena Becková: Když už ty lavičky budou měnit,  mohli by je vyměnit za poněkud vyšší. Z těch velmi nízkých co tam jsou teď , jsou se starším lidem a lidem s nějakým zdravotním omezením velmi těžko vstává. Znám na vlastní kůži.

Komentáře

zpět na článek