metro.cz

Dalších 5 fotografií v galerii
Bicykl bez kol | foto: J. Sládková

Češi nejsou národ zlodějů kol. Z bicyklu "ukradl" obě kola firemní technik

  7:00
V poslední době web Metro.cz zaplavily fotky "očesaných" růžových kol od čtenářů, kteří se rozčilují nad řáděním nenechavců. A nad tím, že služba, která nabízí sdílení kol, nemůže kvůli zlodějům v Praze fungovat. Opak je ale pravdou.

"Nikdo nic neukradl, kola vzal domů lokální servisman, aby je opravil," vysvětluje Vítek Ježek, spoluorganizátor projektu Rekola.cz, který v Praze umožňuje sdílení těchto růžových kol. "Do budoucna je budeme brát do opravy celé, abychom na ulici nenechali jen rám a nevypadalo to, že kolo někdo poničil," dodává Ježek. S různými projevy vandalismu se u kol sice setkávají, ale aby někdo kompletně "odstrojil", to se podle něj ještě nestalo.

V současné době je v ulicích metropole čtyřicítka růžových kol na půjčení pro registrované zájemce, další šedesát přibude na jaře. Také přibude aplikace pro uživatele, která poradí kde je bezpečně kolo nechat a kde hi radši nenechávat, aby se nestalo snadnou kořistí pro zloděje. Projekt by se také příští rok měl postupně rozšířit do Brna, Ostravy a Bratislavy. 

Komentáře

zpět na článek