metro.cz

VIDEO: Kola se kroutí dál... Cyklista sjížděl eskalátor v metru a skončil v nemocnici

  14:54
To je ale jízda smrti! Chvíli před osmou hodinou večer se včera devětadvacetiletý muž rozhodl, že bude sjíždět na horském kole eskalátor ve stanici metra Můstek. Konkrétně si vybral vypnuté schody vedoucí na peron trasy A. Amatérský kaskadér nezvládl přistání a musel být hospitalizován.

"Z kamerových záběrů je zřejmé, že chvíli před sjezdem cyklista otálel. Proč? To je záhadou. Spekulovat můžeme například o tom, že chtěl počkat, až bude na vedlejších, funkčních schodištích méně cestujících. Nasnadě je ale také domněnka, že čekal, až někdo jiný zapne kameru, a jeho počínání zachytí pro zveřejnění na různých portálech," zamyslel se policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Netradiční cyklista se rozjel dolů značnou rychlostí a dole se nepěkně vyboural. "Při rychlosti, kterou cyklista po schodech jel, by mohl náhodný cestující utrpět při střetu s kolem zranění, možná dokonce s fatálními následky. Jen šťastnou náhodou mu do cesty nikdo nevstoupil," sdělil Hulan. Večerní kamikadze sjezd ale i tak skončil špatně. Odvážný milovník adrenalinových sportů skončil v nemocnici s podezřením na zlomeninu v oblasti páteře. Policisté nyní zjišťují, zda se cyklista svým jednáním dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, nebo snad dokonce trestného činu výtržnictví.

Komentáře

zpět na článek