metro.cz
Lípy trápí obyvatele ulice V Roháčích. | foto: Miroslav Širl

S lípami bojují obyvatelé Jinonic už léta. A stále prohrávají

  8:00
Několik let řeší obyvatelé ulice V Roháčích v Jinonicích stejný problém. Přerostlé stromy nepropouštějí světlo okny do domů a listí z nich špiní auta.

Lípy v ulici V Roháčích v Praze5 dělají vrásky místním obyvatelům. Listí, které z nich padá špiní auta a přes větve navíc neproniká světlo do zdejších domů. "Byla tu i četa uklizečů spadaného listí. Rozfoukali  zetlelé listí, pohrabali a odvezli. Na silnici a na druhém chodníku nechali hromady listí, jako když se jich to netýká, nemluvě o bordelu z ujetého a shnilého listí na silnici samotné,“ popisuje Miroslav Širl, který v ulici bydlí.

Stromy, které v ulici rostou, jsou pomalu vyšší, než okolní domy a obyvatelé se již několik let snaží přesvědčit Technickou správu komunikací, aby s tím něco udělalo. Minulý pátek k nám přijeli s vysokozdvižnou plošinou a ořezali lípy ze strany domů. My ale měli požadavek ořezat lípy z druhé strany směrem do silnice, poněvadž větve přesahuji místy i dva metry,“ stěžuje si Širl. Deník Metro proto oslovil Technickou správu komunikací, která se bude případem opět zabývat.

Komentáře

zpět na článek