metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Na Nikolajce staví společnost Central Group. | foto: Metro.cz

Na Nikolajce se kácí ve velkém. Kvůli nové stavbě padlo 400 stromů

  15:30
Zhruba 400 stromů padlo na Nikolajce v Praze 5 za oběť nové stavbě. Místní obyvatelé se bouří, zvažují demonstraci.

Nedaleko zimního areálu na Nikolajce se bude stavět. Developer, kterým je společnost Central Group, zde vykácel zhruba čtyři stovky stromů. Proti tomu se nyní zvedla vlna nevole ze strany obyvatel. "Projekt nedbá na kvalitu života místních obyvatel a ubírá další kus zeleně v sousedství centrální části Smíchova,“ stěžuje si předseda Strany zelených v Praze 5 Lukáš Budín.

Lidé proti stavbě protestují devět let

Na Nikolajce staví společnost Central Group.
Na Nikolajce staví společnost Central Group.

Příští týden se proto sejdou obyvatelé Nikolajky a budou spolu s dalšími odpůrci stavby řešit, jak budou dále ostupovat. Nevylučují ani demonstraci proti stavbě. Ta podle radnice probíhá v souladu se zákonem. "Projekt má platné stavební povolení,“ říká Luděk Sefzig z tiskového oddělení Prahy 5.

Stejně hovoří také samotný developer. "Na základě pravomocného stavebního povolení byla zahájena stavba a předpoklad jejího dokončení je do poloviny roku 2015,“ vysvětluje mluvčí firmy Central Group Martina Pavlisová. Místní obyvatelé proti projektu bojují již od roku 2004, kdy se o něm začalo jednat. Na místě mají vzniknout dva obytné domy pro stovky lidí.

Komentáře

zpět na článek