metro.cz

Dalších 5 fotografií v galerii
Vizualizace nové stanice Praha-Hostivař | foto: SUDOP Praha

Vlaky pojedou rychleji. Železnice příští rok prokoukne

  8:00
Cesta vlakem bude rychlejší, tišší a cestující si užijí nových nástupišť. Na železnici se příští rok budou dít divy. "Zadáváme, nebo připravuje k zadání ve srovnání s posledními roky vyšší množství investičních akcí,“ říká Marek Illiaš z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty.

Jednou z nejvýznamnějších akcí, která příští rok na kolejích odstartuje, bude modernizace trati v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. Po jejím dokončení budou vlaky jezdit po dvou kolejích. V Soběslavi se navíc cestující dočkají opravené železniční stanice.

Vlaky pojedou rychleji

Jednokolejka zmizí také v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Ševětínem, kde se začne příští rok pracovat.  Obě zmíněné stavby jsou součástí 4. tranzitního koridoru. "Modernizace tohoto koridoru navrhuje přestavbu tratě z Prahy do Českých Budějovic pro traťovou rychlost až do 160 kilometrů v hodině s úplným zdvoukolejněním,“ vysvětluje generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Kolář. Dodává, že po dokončení celého koridoru by měla trvat cesta z Prahy do Tábora zhruba 63 minut.

Železnice se příští rok začne měnit i na dalších místech. V Českém Těšíně například zahájí Správa železniční dopravní cesty částečnou přestavbu železniční stanice a jejího napojení na vedlejší traťové úseky. Kompletní rekonstrukce se pak dočká stanice ve Strakonicích. Ta se dočká nových nástupišť, podchodů a dalších novinek. K lepšímu se promění také trať mezi Českými Budějovicemi a Volary či Libercem a Tanvaldem.

Z Holešovic na Hlavní nádraží po nové trati

  • Příští rok začne oprava železniční trati mezi stanicí Praha-Hostivař do stanice Praha Hlavní nádraží.
  • Cestující, kteří vystupují ve stanici Praha-Hostivař, se dočkají na místě zcela nových nástupišť. Ty budou propojeny výtahy s podchody.
  • Mimo opravy zmíněné stanice se cestující dočkají nových stanic Praha-Zahradní Město a Praha-Eden, plánuje se také oprava železničního nádraží Praha-Vršovice.
  • Do budoucna se také počítá s případným zdvojkolejněním železniční tratě ve směru do Malešic.

Komentáře

zpět na článek