metro.cz
Pes (ilustrační foto) | foto: freeimages

I psi budou slavit Vánoce. Od radnice dostanou pod stromek pamlsky

  11:25
Psi z Prahy 10 budou mít svůj vánoční stromek. Městská část ho umístí v oplocené části Heroldových sadů. Ve středu 18. prosince pro ně pod ním budou připraveny psí pamlsky. "Zároveň budou organizátoři vybírat příspěvky na některý z psích nebo kočičích útulků v Praze," sdělil dnes mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Vánoční akce pro psy se uskuteční 18. prosince od 13.00 do 18.00. Kromě dárků pro psy budou připraveny i osvětové informace pro jejich majitele. "Na této akci bude k dispozici zdarma řada informačních materiálů - mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, Desatero pejskaře desítky, plastové sáčky pro úklid psích exkrementů nebo takzvaný clipnex - kapesní sběrač psích exkrementů, který naše radnice občanům zdarma nabízí," uvedl zástupce starosty Vladimír Novák.

Stejně jako v minulých letech bude vítán věcný příspěvek pro některý z pražských útulků. "V loňském roce směřovaly psí dárky do útulku v Modřanech a pro sdružení Dog Point v Michli. Dárky pro kočky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky. Lidé mohou přinášet granule, konzervy, piškoty, deky, hračky a další věci," uvedl Charvát.

Komentáře

zpět na článek