metro.cz
Josh Brolin v Oldboyovi (film měl premiéru 5. prosince) | foto: Bontonfilm

Shodil jsem deset kilo za dva dny, říká Brolin. V Oldboyovi bojoval s knedlíčky

  16:48
Pro Joshe Brolina bylo natáčení remaku kultovního korejského filmu "gastrohororem". Vyslovíte-li před ním slovo knedlíčky, počítejte, že si vás asi příliš neoblíbí. Ve filmu Oldboy v režii Spika Leeho si totiž zahrál chlapíka, který je na dvacet let uvězněn, aniž ví proč, a když je pak propuštěn, promění se v nástroj pomsty. A v domácím vězení se stravuje právě jenom knedlíčky.

Oldboy

  • Žánr: thriller
  • Režie: Spike Lee
  • Hrají: Josh Brolin, Elizabeth Olsen a další
  • USA, 2013, 104 minut

"Myslím, že je to hloupost. Kdo chce prosím vás snídat knedlíčky?" ulevuje si Brolin. Ale jídlo jej neprovází jen ujeho posledního filmu. "Během natáčení jsem spořádal asi dvě stovky knedlíčků, ale zvládl jsem to. V chystaném filmu Inherent Vice jsem musel zase jíst zmrzlé banány v čokoládě. Ve filmu W. jsem zase jedl jen sendviče, v jedné scéně jsem jich spořádal osmnáct. Vypadá to, že jsem pořádný jedlík," říká Brolin. 

Jídlo však mělo podstatný vliv i na ztvárnění role v Oldboyovi. Proměna z obtloustlého alkoholika v útlý a vypracovaný nástroj pomsty mu dala pořádně zabrat. "Nejdřív jsem přibral 12 kilo za deset dní a pak za dva a půl dne deset kilo shodil. V životě bych to už nepodstoupil, zabíjelo mě to," uzavírá Josh Brolin svou drsnou zkušenost z natáčení. 

Komentáře

zpět na článek