metro.cz
Cyklostezka u Vítkova | foto: ČTK

Žižkovská radnice koupí kvůli cyklostezce pozemky na Vítkově

  7:58
Praha 3 koupí od Českých drah pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Rozhodlo o tom včera zastupitelstvo městské části. Za pozemky zaplatí 5,7 milionu korun, vybuduje na nich nájezdy na cyklostezku. Půjde o investici v řádu milionů korun.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě dosud bránily majetkoprávní poměry," řekl místostarosta Ondřej Rut. Právě kvůli tomu městská část usilovala o koupi pozemků.

Nájezdy podle místostarosty usnadní lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice také jako majitel pozemků zajistí častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Cyklisté zde vystřídali vlaky

Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by mělo stát zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů. Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.

Komentáře

zpět na článek