metro.cz
Lékař (ilustrační foto) | foto: SXC

Praha na lékařskou pohotovost vyčlenila 22 milionů jako v loňském roce

  15:10
Na lékařskou pohotovostní službu uvolní Praha v novém roce stejně peněz jako loni, tedy 22 milionů korun. Uzavřela smlouvy se sedmi zdravotnickými zařízeními, které pohotovostní služby poskytují. V tiskové zprávě to dnes oznámil radní pro sociální oblast Martin Dlouhý.

"Pohotovostní služba v Praze se ukázala jako funkční a dostatečná. Proto také nemusíme přistupovat k žádným změnám a její rozsah zůstává obdobný jako v loňském roce," uvedl radní.

Akutní zdravotnickou pomoc mohou lidé v Praze vyhledat ve Fakultní nemocnici v Motole, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, v Nemocnici Na Bulovce, Thomayerově nemocnici, ve všeobecné fakultní nemocnici, vojenské fakultní nemocnici a v městské poliklinice. Ordinační doba je pro všechna stanoviště shodná - ve všední dny od 19.00 do 06.00, o víkendech a svátcích nepřetržitě.

Systém se osvědčil

Praha má s jednotlivými nemocnicemi uzavřeny smlouvy o poskytnutí účelové dotace na provoz pohotovostní služby a tuto službu finančně podporuje ze svého rozpočtu. Tento systém funguje od ledna 2008. Podle magistrátu se osvědčil. V minulosti provozovaly lékařskou službu první pomoci městské části, magistrát jim přispíval. Kvůli novému systému služba v mnohých obvodech zanikla, některé radnice ale i přesto pohotovosti zachovaly a hradí jejich provoz ze svých rozpočtů.

Komentáře

zpět na článek