metro.cz
Evropská nebo Leninova? | foto: Petr Němec

Evropská, nebo Leninova? Cedule často matou lidi, protože potřebují opravu

  7:00
U některých cedulí s názvy ulic může mít chodec pocit, že si z něj někdo dělá legraci, třeba když místo Evropská prosvítá dávný název Leninova. "Není nad dobrou adresu," vtipkuje čtenář Petr Němec, který nás na kuriozitu upozornil.

I když v tomto konkrétním případě jde podle Milana Zátky ze smaltovny Gaen nejspíš skutečně o žert. "Cedule byla nejspíš přelepena nějakou fólií, a tak vznikla Leninova. Je to nejspíš zbytek po nějakém natáčení nebo dílo šprýmaře," vysvětluje. Podobný problém řeší i lidé z nedalekého Břevnova, kde v jedné ulici lze najít cedule s nápisem 8. listopadu i Osmého listopadu.

Vše do pořádku slibuje uvést magistrát. Už před časem vypsal výběrové řízení na firmu, která má doplnit a opravit uliční značení. Celkem na to vyčlení 12 milionů korun. "Vybraná firma zmapuje současný stav a následně případně zničené cedule opraví a doplní," uvedl Jiří Wolf z tiskového odboru magistrátu. Všechny cedule budou stejné, tedy smaltované a červené s vypouklým profilem. V metropoli je evidováno více než 7,5 tisíce ulic a veřejných prostranství, charakteristických červených cedulí je ale několikanásobně více.

Komentáře

zpět na článek