metro.cz
Velemlok čínský | foto: J. Patrick Fischer, Wikimedia Commons

Velemloci už se blíží. Válka, kterou popsal Čapek, ale v zoo nebude

  9:00
Zvířata, o kterých je většina Čechů přesvědčena, že žijí jen v románu Karla Čapka, obydlí nový pavilon v zoo. Jedineční mloci ale budou jen jednou z novinek letošního roku v trojské zoo.

Na jaře se otevře ojedinělý pavilon s velemloky čínskými a dalšími živočichy čínského horského lesa."Nový pavilon bude jakousi poctou Karlu Čapkovi, kterého tito živočichové inspirovali k sepsání Války s mloky," potvrzuje ředitel pražské zahrady Miroslav Bobek. Jde o největší žijící ocasaté obojživelníky na světě a do nového pavilonu naproti šelminci se jich přestěhuje zhruba desítka.

Nový pavilon nebude zevnějšku nijak výrazný. Bude se jednat o objekt zčásti zapuštěný pod úroveň terénu a navíc překrytý zemí, takže návštěvník bude vstupovat do jakéhosi zatravněného pahorku. Lidé se mohou těšit i na další novinky. "Otevřeme expozici českých plazů se zmijí obecnou a užovkou podplamatou," popisuje mluvčí zoologické zahrady Michal Šťastný. Do Troje budou dovezeni giboni stříbrní a po rekonstrukci se otevře Pavilon velkých želv. Letos také začne výstavba pavilonu pro exotické ptáky, kde naleznou domov například zcela mimořádní arové Learovi, papoušci nestoři kea a další ptáci.

Gorily budou bydlet v novém

  • Dlouhodobé plány zahrady změnila loňská povodeň.
  • Před stavbou nových pavilonů totiž logicky dostala přednost rekonstrukce a vybudování nového pavilonu goril v horní části zahrady.
  • Ten by se měl otevřít za tři roky.
  • V souvislosti s tím přibyde také další vstup – od Podhoří.

Komentáře

zpět na článek