metro.cz
Lípa (ilustrační foto) | foto: Radio Tonreg - Wikimedia Commons

Druhá městská část nechá ve svých ulicích vysadit desítky stromů

  12:19
Praha 2 nechá vysadit v ulicích desítky nových stromů. "Rada městské části vyčlenila v rozpočtu na letošní rok na akci dva miliony korun," řekl dnes zastupitel Michal Uhl. Peníze dostane Technická správa komunikací, která také stromky vysadí.

Podle Uhla nejsou dlouhodobě stromy, které uhynou, z finančních důvodů nahrazovány a zůstává tak po nich volné místo. "V současné době tak na území druhé městské části chybí 130 až 140 stromů," poznamenal Uhl. Péči o ně má na starosti TSK.

Městská část se proto rozhodla, že peníze uvolní z vlastního rozpočtu. "Dáváme peníze do něčeho, co by mělo platit hlavní město," poznamenal místostarosta Václav Vondrášek.

Stromky bude chránit ohrádka

Celkem bude v ulicích Prahy 2 vysazeno 78 stromů, mimo jiné třeba v ulicích Londýnská, Kladská, Lublaňská nebo Šumavská. Kolem stromů bude také za 5000 korun vybudována železná ohrádka, která zamezí jejich poškozování. Stromy často ničí řidiči, kteří parkují v jejich těsné blízkosti, což vadí třeba kořenovému systému. Částka, kterou radnice uvolnila, bude určená i na tříletou péči o vysazené stromy a na odstranění starých pařezů.

Komentáře

zpět na článek