metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Takhle by měl vypadat park Židovské pece | foto: MČ Praha 3

Park Židovské pece čeká obměna, přibudou herní prvky i lavičky

  10:28
Západní část parku Židovské pece by se měla v příštím roce proměnit. Žižkovská radnice plánuje opravy cest a sadové úpravy, přibudou herní prvky a lavičky. "Projekt, na který bude městská část žádat o evropské dotace, vyjde na zhruba 13 milionů korun," řekl místostarosta Ondřej Rut.

"Nechceme zásadním způsobem měnit ráz parku, budeme respektovat stávající uspořádání, jen jsme vytipovali problematická místa, která potřebují úpravu," řekl Rut. Opravu si podle něj žádají hlavně povrchy cest. Jednu z pěšin chce radnice zrušit, naopak další přibude. Ze směru od Jilmové ulice chybí vstup do parku, z Malešické ulice plánuje radnice vybudovat bezbariérový přístup.

U dětského dopravního hřiště vznikne hrací plocha s herními prvky pro nejmenší. Úpravy se dočká také plocha kolem pítka, zmizí posprejované zídky a na několika místech budou vysázeny stromy. Praha 3 by chtěla z evropských dotací získat na projekt 12 milionů korun. Zda peníze skutečně přijdou, bude jasné až na podzim. Práce by pak mohly začít příští rok na jaře.

Park Žižkovské pece

Komentáře

zpět na článek