metro.cz

Dalších 9 fotografií v galerii
Pronásledovaný řidič projel policejním zátarasem na Karlově náměstí. | foto: Jan Palatka

VIDEO: Podívejte se, jak skončila dramatická honička na Karlově náměstí. Bylo to o život

  12:59,  aktualizováno  17:14
Po vážné nehodě bylo dnes kolem poledne uzavřeno Karlovo náměstí v centru Prahy. Řidič, kterého pronásledovali policisté, tam narazil do zátarasu vytvořeného z policejního auta. Zraněni při tom byli dva policisté a řidič pronásledovaného vozu. Uvedly to mluvčí pražské policie a záchranné služby Hana Jeřábková a Jiřina Ernestová. Provoz byl na náměstí znovu obnoven krátce po 15.00.

"Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranky. Podle policejní mluvčí řidič začal před policisty ujíždět poté, co ho vyzvali k zastavení kvůli podezření, že má na voze kradené registrační značky. "Řidiče vyzvali k zastavení, což ale nerespektoval a začal jim ujíždět," uvedla mluvčí.

Pronásledovaný řidič projel policejním zátarasem na Karlově náměstí.
Pronásledovaný řidič projel policejním zátarasem na Karlově náměstí.

Hlídka podle ní pronásledovala řidiče od Jižní spojky přes ulice Na Výtoni, Vyšehradská a Palackého směrem ke Karlovu náměstí, kde byl už vytvořen z dalšího policejního vozidla zátaras. Do něj řidič pronásledovaného vozu v plné rychlosti narazil, řekla Jeřábková. Doplnila, že podle následného zjištění policistů byl i vůz, se kterým řidič ujížděl, kradený.

Dopravu na Karlovo náměstí řídila zhruba od 11:45 dopravní policisté. Omezení se dotklo i některých tramvajových linek, jejich provoz byl obnoven po krátce po 14:00. Auta se pak na náměstí mohla vrátit asi o hodinu později.

Komentáře

zpět na článek