metro.cz
Drogy (ilustrační foto) | foto: freeimages

Praha 2 nechce, aby byly na jejím území šlehárny pro narkomany

  9:24
Radnici se nelíbí, že by na dvojce měla přibýt zařízení pro bezdomovce nebo narkomany. Zastupitelé Prahy 2 vyjádřili nesouhlas s požadavkem magistrátu na vytipování nových lokalit pro umístění takzvaných "šleháren", denního centra a zimní noclehárny pro lidi bez přístřeší.

"Na území Prahy 2 již funguje centrum Naděje U Bulhara. To během nočních hodin působí také jako záchytné středisko pro osoby bez domova. Dále na území naší městské části funguje bezproblémově v ulici Na Slupi noclehárna střediska Naděje s kapacitou 20 lůžek," upozorňuje starostka Jana Černochová.

Problematika bezdomovectví i drogových závislostí a projevů těchto jevů se podle magistrátu logicky týká celého města, a proto ji město takto řeší a diskutuje s městskými částmi. Praha 2 má podle  mluvčí magistrátu Jakub Stadler plné právo vyjádřit svůj názor. "Odpovědností města je hledat způsob, jak těmto lidem pomoci, hledáme jej společně s městskými částmi a věříme, že jejich politické reprezentace budou k problému přistupovat stejně," dodává Stadler.

Nadšeni z úkolu hledat nová místa pro problémové skupiny nejsou ani v dalších městských částech. "Praha 3 hostí na svém území řadu organizací, které se věnují péči o osoby závislé nebo závislostmi ohrožené, je tu i noclehárna Vackov pro lidi bez domova," potvrzuje mluvčí Prahy 3 Stanislav Kněnický.

Komentáře

zpět na článek