metro.cz
Semafor (ilustrační foto) | foto: SXC

Semafory budou v noci blikat. Město vybralo třicítku ulic

  17:28
V noci by mohla na semaforech ve vybraných ulicích pouze blikat oranžová. Město tak reaguje na stížnosti řidičů. Zároveň si od změny slibuje větší plynulost provozu.

Je půlnoc  a po liduprázdné ulici jede jediné auto. Přestože široko daleko nejede jiný vůz, musí řidič zastavit na semaforu na červené a čekat, až mu padne zelená.  Podobným případům chce město do budoucna předejít. Vytipovalo proto 33 míst, kde by se semafory v noci vypínaly a pouze na nich problikávala oranžová. 

"Chceme tímto způsobem v noci zajistit plynulejší dopravu na vybraných místech," říká náměstek primátora pro dopravu Jiří Nouza. Podle něj oranžová na semaforech nejen zpříjemní cestu řidičům, ale také ulehčí lidem, kteří u světelné signalizace bydlí. "Auta tak nebudou muset úplně zastavovat a opět se rozjíždět, takže nenadělají tolik hluku," vysvětluje Nouza. Pokud se systém osvědčí, do budoucna by vypnutých semaforů v nočních hodinách mohlo ještě přibýt.

Noční semafory

  • Město požádalo odbor dopravně-správních agend, aby prověřil možnost, kdy by bylo možné v nočních hodinách vypnout semafory. Vedení města tak chce učinit kvůli stížnostem řidičů.
  • Mezi třiatřiceti vytipovanými ulicemi je například Radlická, Holečkova u přechodu na křižovatce s ulicí Kobrova nebo na Starochuchelské na náměstí Omladiny. 
  • V Nádražní ulici pak město vypne semafory u smíchovského nádraží a na křižovatce s ulicí U Královské louky. 
  • Oranžové světlo se rozbliká rovněž v ulicích V Korytech, Přátelství, Kutnohorská nebo Českobrodská.

Komentáře

zpět na článek