metro.cz
Petr Štěpánek | foto: ČTK

Zelené povede do voleb v Praze Štěpánek, vrátí se do rady města?

  11:16
Stranu zelených povede v Praze do podzimních komunálních voleb zastupitel Prahy 4 a bývalý pražský radní Petr Štěpánek. Na druhém místě bude zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská a na třetím zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský. Mezi priority v hlavním městě patří prosazení územního plánu s přísnějšími pravidly, integrace pražské a středočeské veřejné dopravy, protihluková a protiimisní opatření včetně vytěsnění kamionů z města a nulová tolerance hazardu.

"Máme v Praze desítky zastupitelů, kteří jsou díky zkušenostem z několika volebních období schopni prosazovat v radě města veřejný zájem a opatření vedoucí k vyšší kvalitě života a tlumit nenasytný apetit developerů," uvedl Štěpánek.

Letos v lednu Štěpánek neúspěšně kandidoval proti Ondřeji Liškovi na předsedu strany, působí jako vysokoškolský pedagog. V letech 2006 až 2009 byl členem rady hlavního města jako radní pro životní prostředí. Zastupitelem Prahy 4 je už třetí volební období.

Do voleb by mohli jít i v koalici

Strana zelených zvažuje, že by mohla utvořit koalici s některou z dalších stran. V úvahu připadají KDU-ČSL a hnutí STAN. Uskutečnilo se několik schůzek, zatím se však jejich zástupci na ničem konkrétním nedomluvili.

Na druhém místě kandidátky je zastupitelka z Prahy 6 Petra Kolínská, která v minulosti byla rovněž zastupitelkou hlavního města. Na další místa byli zvoleni zastupitelé Prahy 7 Ondřej Mirovský a Prahy 13 Zuzana Drhová a místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický. Rovněž se na ni dostala zastupitelka Prahy 4 a předsedkyně občanského sdružení Občané postižení Severojižní magistrálou Alžběta Rejchrtová a zastupitel Prahy 9 Jan Trnka. "Zelení pro podzimní volby nabídnou jasnou vizi opřenou o řešení vyzkoušená v úspěšných evropských městech jako je Vídeň či Kodaň," uvedla Kolínská.

Kdy se bude volit

  • Komunální volby do zastupitelstva hlavního města by měly být letos v říjnu, přesný termín musí vyhlásit prezident.
  • Jasné už ale je, že Pražané budou volit v jednom obvodu a zvolí 65 zastupitelů namísto současných 63.
  • Ve stejném termínu se budou konat také volby do zastupitelstev jednotlivých městských částí.

Komentáře

zpět na článek