metro.cz
Josef Belaník

Vzdal se funkce. Místostarosta Prahy 11 je znechucený chováním některých kolegů

  9:55
Místostarosta Prahy 11 Josef Belaník odstoupil ze své funkce. Rezignaci oznámil na dnešním zasedání zastupitelstva. Svůj odchod zdůvodnil ukončením současné vlny privatizace a také chováním některých členů koalice. Belaník zároveň opustil koalici. O odvolání Belaníka usilovala část sociální demokracie, ze které byl nedávno vyloučen.

Konec ve funkci Belaník odůvodnil tím, že "stávající koalice již s dalším kolem privatizace obecních bytů nepočítá a současná vlna je úspěšně skončena". "Dalším důvodem je chování některých členů současné koalice, které je neslučitelné s dobrými mravy," uvedl. Zastupitelům také řekl, že městská část ušetří na jeho výplatě.

Belaník zastupitelům řekl, že přestal být součástí koalice

Za odchodem Belaníka jsou spory v sociální demokracii, která je na Jižním Městě dlouhodobě rozpolcená. V roce 2011 vnitrostranická roztržka mezi Olegem Rybnikářem a Belaníkem, kdy se vzájemně obviňovali z korupce a pracovních selhání, vyvrcholila odstoupením Rybnikáře z postu místostarosty a jeho vyloučením ze strany. Rybnikář byl ale nedávno do strany znovu přijat a spolustraníci naopak vyloučili Belaníka. V sociální demokracii poté skončil i Jiří Fausek.

V zastupitelstvu založili společný Klub za Jižní Město. Část sociální demokracie chtěla na dnešním zasedání dosáhnout odvolání Belaníka, k tomu se snažila získat podporu opozice. To část koalice kritizovala. Belaník zastupitelům řekl, že přestal být součástí koalice, kterou tvoří ODS, ČSSD, Pražané za svá práva a Strana práv občanů - Zemanovci. Postu zastupitele se vzdát nehodlá.

Komentáře

zpět na článek