metro.cz

Dalších 6 fotografií v galerii
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci. | foto: Praha.eu

Opravu Ortenova náměstí chce Praha 7 dokončit do poloviny roku

  10:08
Oprava Ortenova náměstí, největšího náměstí v Praze 7, bude hotová do poloviny letošního roku. "Dělníci dokončují poslední práce," mluvčí městské části Martin Vokuš. Původně mělo být náměstí zmodernizované už před čtyřmi lety. Rekonstrukci za 46 milionů ale několikrát oddálilo rozhodnutí antimonopolního úřadu.

"Zakázku jsme soutěžili opakovaně kvůli stanovisku Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," uvedl Vokuš. Opravy začaly vloni a na krátkou dobu je přerušily červnové povodně. "V současné době jsou ale veškeré podstatné stavební práce na Ortenově náměstí dokončeny," uvedl. "Šlo o poměrně náročnou akci, v rámci které se mimo jiné překládaly tramvajové koleje a upravovaly zastávky MHD. Jsme rádi, že se blížíme k výsledku, i když to mohlo být dřív," doplnil.

Dokončeny jsou rozvody vody a elektřiny, osazení dvou velkoobjemových podzemních kontejnerů na tříděný odpad, instalace samozavlažovacího zařízení a osvětlení. Chybí pouze osazení herních prvků na dětské hřiště, montáž laviček, odpadkových košů a úprava travnatých ploch. Slavnostní otevření by se mělo uskutečnit v červnu.

Komentáře

zpět na článek