metro.cz
Takhle znají vilu kolemjdoucí. | foto: Metro

O novém nájemci Werichovy vily na Kampě nakonec rozhodnou lidé

  14:12
Nájemce Werichovy vily se bude vybírat znovu, ale tentokrát jinak. Snad už naposledy. "Všichni tři zájemci už deklarovali, že se do něj znovu přihlásí a uvidíme, jestli se nepřidá i někdo další," uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Další vyběrové řízení na nového nájemce Werichovy vily vyhlásí Praha 1 pravděpodobně v nejbližší době. Tentokráte ale uvažuje radnice o jedné změně - nového nájemce by nevybrala komise, ale přímo obyvatelé Prahy 1. "Uvidíme, jestli to bude nějaká anketa, nebo referendum. Musíme ještě ověřit, jestli to je legislativně možné," dodala Blažková.

Rekonstrukce tím nekončí

I když tak zatím stále není jasné, čemu bude vila v budoucnu sloužit, radnice slibuje, že oprava bude pokračovat. "Zhruba do měsíce, se zase začne stavět, do konce roku bude i opraveno. Doufáme, že do té doby už bude vybrán i nový nájemce," uzavírá Blažková.

Poslední výběrové řízení na nájemce barokní vily na Kampě, v níž žili herec Jan Werich, básník Vladimír Holan nebo buditel Josef Dobrovský, vypsala Praha 1 na podzim. Komise za vítěze určila Nadaci Jana a Medy Mládkových, která se pokusila vilu získat již v minulosti. Na druhém místě skončilo Post Bellum, na třetím Charta 77. Výběr komise byl ale pouze doporučující a část zastupitelů zpochybnila její rozhodnutí i její samotné sestavení. Na vítězi se včera po dlouhém jednání zastupitelé shodnout nedokázali.

Komentáře

zpět na článek