metro.cz
Dalibor Mlejnský | foto: dalibormlejnsky.cz

Starosta Prahy 11 Mlejnský z rodinných důvodů pozastavil členství v ODS

  9:34
Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský nečekaně pozastavil své členství v ODS. Funkci starosty jedenácté městské části bude zastávat i nadále. Zůstane rovněž členem zastupitelstva hlavního města a Prahy 11. "Za rozhodnutím jsou především rodinné důvody, " prohlásil. Do ODS by se chtěl časem vrátit.

Mlejnský, který byl členem ODS od roku 1995, se vzdal funkce prvního místopředsedy ODS Prahy 11, předsedy organizace této strany Jižní Město II i členství ve stranickém klubu v rámci zastupitelstva Hlavního města Prahy. "Moje manželka je po těžké operaci a její dlouhodobé zdravotní problémy bohužel přetrvávají. Mám čtyři děti. Dvouletá holčička a roční chlapeček potřebují soustavnou péči, stejně jako dvě starší děti," uvedl v prohlášení.

Věří, že se do ODS a politiky časem vrátí

Svůj krok také zdůvodnil blížícími se volbami do Evropského parlamentu, a především do zastupitelstva hlavního města a městské části. "Musíme si vybrat lídra a začít kampaň," řekl Mlejnský s tím, že chce svým rozhodnutím deklarovat, že se nebude kampaně účastnit. Kandidovat do komunálních voleb nechce ani za jinou politickou stranu. Věří ale, že se do ODS a politiky časem vrátí.

Mlejnský v minulosti patřil k podporovatelům křídla ODS kolem bývalého primátora Pavla Béma. Po změně pražského vedení se dostal do stranické opozice. "Vzhledem k vývoji situace v pražské ODS v poslední době, nejsem tímto rozhodnutím překvapen," poznamenal k odchodu Mlejnského předseda pražské ODS Filip Humplík. "O jeho dalších krocích nejsem informován," dodal.

ODS podporuje jeho setrvání ve funkci starosty

Opoziční zastupitelé Mlejnského a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizují za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal. Na podzim na úřadu zasahovali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, odnesli si údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru. Zasahovat měli i u Mlejnského doma.

Mlejnský řekl, že od té doby ho policisté nijak nekontaktovali a o vyšetřování případu nemá informace. Důrazně popřel, že by pozastavení jeho členství v ODS mělo s případem cokoli společného. Předseda oblastního sdružení Jan Gabriel řekl, že jihoměstská ODS podporuje setrvání Mlejnského ve funkci starosty až do řádných komunálních voleb. Vedení ODS v Praze 11 mu zároveň poděkovalo za jeho dlouholetou činnost.

Komentáře

zpět na článek