metro.cz
Tady budou velemloci bydlet.

Trojskou zoo zaplaví novinky. Těšit se můžete na nová zvířata, pavilon i spojení

  21:15
Největší novinkou letošního roku bude pavilon čínských velemloků, největších obojživelníků světa, kteří dosahují až délky 1,5 metru. "Nový pavilon představí velemloky v nečekaných pohledech a v prostředí, které bude přesně odpovídat čínským horám, kde se vyskytují. Současně v jejich pavilonu připomeneme literární dílo, které inspirovali - Čapkovu Válku s mloky," slibuje ředitel zoo Miroslav Bobek.

V Troji se ale postupně objeví i nová zvířata. Zahrada plánuje třeba dovoz nového sloního samce. "Příchod potenciálního otce slůňat srílanských slonic by měl být vrcholem letošní sezony v Údolí slonů," říká tisková mluvčí Jana Ptačinská Jirátová. V zoo letos také plánují vybudovat novou vlčí smečku, příchod mravenečníka velkého nebo rozšířit stáda zeber - doplnit nového hřebce zeber Böhmových. "Posílíme také chov kočkovitých šelem,  například budeme usilovat o dopárování kriticky ohroženého levharta jávského," doplňuje.

Zahrada také plánuje zavést letní autobusovou linku, která bude za korunu vozit návštěvníky z Holešovic až k jejím branám. V Troji ale nezapomínají ani na děti, v prostorách starého slonince vyroste Rezervace Bororo - nový herní areál. V zoo vznikne také  replika protileteckého krytu ve skalním masivu pod Zakázankou, který připomene dobu druhé světové války v zoo.

Komentáře

zpět na článek