metro.cz
Cyklistika (ilustrační foto) | foto: SXC

Náplavka bude o víkendu patřit cyklistům. Můžete si tu zkusit netradiční kola

  11:55
Na náplavce u Rašínova nábřeží dnes začíná dvoudenní cyklistický festival s názvem Město na kole. Příznivci cyklistiky se mohou těšit na bohatý program, závody a výstavu moderních typů kol a příslušenství. Na své si přijdou i rodiče s dětmi. Akce se na náplavce koná potřetí.

Náplavka bude rozdělena tématicky do několika zón. Ve vystavovatelské části si návštěvnici mohou nechat seřídit kola a seznámit se s novinkami na trhu. "K vidění a vyzkoušení budou elektrokola, jednokola, lehkokola, kola skládací, špičkové modely kol závodních, ale i elegantní kola pro dámy, různé druhy dětských kol a vybavení pro rodinné výlety s dětmi," uvedli organizátoři.

Sportovní zóna se slopestylovou dráhou bude určena pro odvážnější návštěvníky a sportovce. Výletníci zase mohou využít nabídku na vyjížďku s průvodcem třeba po pražských památkách. Dětská zóna bude zasvěcená bezpečnostní výchově nejmladších cyklistů. Těšit se mohou na dopravní hřiště. Součástí areálu budou občerstvovací stánky, stanoviště zdravotnických preventivních programů, kde si lidé mohou nechat třeba změřit zrak a vyšetřit znaménka, i charitativních organizací.

Komentáře

zpět na článek