metro.cz
Křižovatka ulic Poděbradská a Kbelská | foto: Google Maps

Dvě v Hloubětíně, třetí křižovatku pak chce radnice na Harfě

  9:21
Dvě mimoúrovňové křižovatky v Hloubětíně, které mají zlepšit dopravu na Poděbradské, podle kritiků situaci jen zhorší.

Ještě více hluku a smogu přinese výstavba dvou mimoúrovňových křižovatek v Hloubětíně, které plánuje magistrát jako řešení za nedokončený Městský okruh. "Provedení mimoúrovňových křižovatek přes ulice Poděbradská a Kbelská je naprosto nepřijatelné, neboť by došlo k devastaci rozsáhlého území včetně demolic mnoha obytných domů v hustě osídlené části Hloubětína," argumentuje šéf občanského sdružení Starý Hloubětín Miloš Rašek.

Praha 9 chce ještě třetí křižovatku Na Harfě

Ten tyto argumenty zaslal tehdejšímu náměstkovi primátora Josefu Noskovi, nedávno se sdružení objednalo i k tomu součásnému, Jiřímu Nouzovi. "Ten nám sdělil, že tato křížení jsou již dlouhodobě v plánu a neměly původně vazbu na Městský okruh. Nyní ale v případě, že se na tunely Městského okruhu pod Žižkovem najdou peníze musí být před započetím stavby tunelů mimoúrovňová křížení v Hloubětíně již provedena. A to pro obyvatele Hloubětína není dobrá zpráva," dodává Rašek. Stavbu odmítá i cyklistické sdružení AutoMat.

Sám Nouza minulý týden deníku Metro řekl, že nic zatím není jisté. Radnice Prahy 9 tento záměr vítá. "V této souvislosti jsme zároveň podali návrh na vybudování třetí křižovatky, a to v oblasti Na Harfě. Nechceme, aby nám tady stáli kolony aut, které přijedou z Hloubětína," sdělila mluvčí devítky Linda Urbášková. Starosta Prahy 14 Radek Vondra se konkrétněji vyjadřovat nechce, protože prý vedení radnice ještě s projektem seznámeno.

Komentáře

zpět na článek